Druhá zo série diskusií v rámci projektu Závislí na zdraví bola venovaná závislostiam od alkoholu a drog.
Čítať viac ->V rámci projektu Závislí na zdraví prinášame sériu čitateľských príbehov o úspešnom boji so závislosťou.
Čítať viac ->Toto je príbeh jedného úžasného pána učiteľa Jána, ktorý vyhral svoj boj s alkoholom a dokonca neskôr aj s fajčením.
Čítať viac ->Chcel by som sa podeliť s čitateľmi, hlavne s takými, pre ktorých nie je alkohol a cigarety tabu.
Čítať viac ->Mám 36 rokov a môj boj so závislosťou od alkoholu a liekov trval dlho. V osemnástich rokoch som začal viac a častejšie piť alkohol. Zo začiatku to boli dve či tri pivá.
Čítať viac ->Podľa zdravotných expertov sa musíme vymaniť z prístupu nulovej tolerancie a zamerať sa znižovanie rizík plynúcich z nezdravého životného štýlu.
Čítať viac ->Splnenie potrieb nie je zárukou psychického zdravia.
Čítať viac ->Porucha osobnosti sa formuje už v detstve.
Čítať viac ->Démonizovanie drog zatieňuje nebezpečnosť alkoholu.
Čítať viac ->Je určená pre súťažiacich, ktorí pošlú svoj inšpiratívny príbeh „Ako som sa zbavil svojej závislosti“ do projektu zavislostiinak.sk s vekom nad 18 rokov.
Čítať viac ->Je určená pre účastníkov ankety zavislostiinak.sk s vekom nad 18 rokov.
Čítať viac ->Anketu vyplnilo cez 21-tisíc ľudí. Poznáme už aj výhercov atraktívnych cien.
Čítať viac ->Celospoločensky najviac ohrozuje ľudí nadmerné užívanie a závislosť od alkoholu. Drogy zďaleka nenapáchajú toľko škôd ako legitimizovaný a spoločnosťou ospravedlňovaný alkohol, tvrdí klinická psychologička a riaditeľka občianskeho združenia Prima Barbora Kuchárová.
Čítať viac ->Milan Mokráň v rozhovore hovorí o prínosoch predchádzajúceho ročníka aj o očakávaniach, s ktorými idú do projektu tento rok.
Čítať viac ->Projekt s podtitulom Závislí na zdraví sa tento rok pokúsi nielen pomenovať problémy so závislosťami, ale ľuďom aj poskytnúť zmysluplný návod na zmenu. Cieľom je odtabuizovať tému závislosti a poukázať na cestu, ako začať boj s vlastnou závislosťou.
Čítať viac ->Výsledky celonárodného prieskumu aj reakcie zaujímavých respondentov zbúrali mnohé mýty, priniesli často až neuveriteľné štatistiky a v reálnom svetle ukázali, ako je na tom naša spoločnosť so závislosťami.
Čítať viac ->Už pred sto rokmi prvý zákon z roku 1922 zakazoval nalievať mladistvým a dodnes máme tento problém na stole. Mali by sme si uvedomiť, že to máme len vo svojich rukách a žiadny zákaz nám nepomôže.
Čítať viac ->Regionálne noviny MY prinášajú ďalšiu zaujímavú online debatu, počas ktorej budú na otázky odpovedať odborníčka na závislosti Jana Žemličková a spevák Braňo Mojsej. Sledujte ju naživo v utorok 3. mája o 12.00 h.
Čítať viac ->Pitie sprevádzalo bývalého alkoholika od detstva, vždy bol tolerovanou súčasťou života v jeho rodine. Odmenou pre chlapov za tvrdú prácu, uvoľnením počas oslavy či stretnutí s kamarátmi.
Čítať viac ->Rodičia majú byť vzorom pre svoje dieťa aj pri formovaní jeho postoja k pitiu alkoholu. Ak deťom ponúknu alkohol, hovoria mu zároveň, že je normálne piť.
Čítať viac ->Do celoslovenskej ankety, ktorej cieľom je zistiť, ako sú na tom Slováci s alkoholom, cigaretami, drogami či mobilmi, sa zapojilo takmer 15-tisíc ľudí.
Čítať viac ->Je alkohol hlboko zakorenený v slovenskej kultúre? Podľa čerstvých výsledkov rozsiahleho prieskumu Závislosti inak, ktorého sa zúčastnilo takmer 15-tisíc respondentov, sa zdá, že nie. Väčšina účastníkov uviedla, že sa napije menej ako raz týždenne.
Čítať viac ->Riaditeľ divízie regionálnych novín MY Milan Mokráň v rozhovore vysvetlil, prečo sa rozhodli pripraviť pre čitateľov jedinečný celoslovenský projekt Závislosti, a čo od neho očakáva.
Čítať viac ->Členovia a odborníci z občianskeho združenia Liga za duševné zdravie sa pravidelne stretávajú s otázkami ľudí o rôznych typoch závislostí. Na tie najčastejšie odpovedá klinický psychológ Jozef Ďanovský z poradne Nezábudka.
Čítať viac ->Priemerný Slovák, ktorý pije aspoň občas, utratí za alkohol 30 eur mesačne. Fajčiarov vyjde ich zlozvyk na viac ako dvojnásobok.
Čítať viac ->Závislosť je psychická porucha, ktorá môže mať katastrofálne následky na fyzické, no najmä psychické zdravie človeka a dlhodobo negatívne ovplyvňuje jeho rodinný život aj sociálne väzby.
Čítať viac ->