Fajčenie Drogy Alkohol Mobil
Projekt o závislostiach je v závere, veľa napovedá o návykoch Slovákov

Výsledky celonárodného prieskumu aj reakcie zaujímavých respondentov zbúrali mnohé mýty, priniesli často až neuveriteľné štatistiky a v reálnom svetle ukázali, ako je na tom naša spoločnosť so závislosťami.

Čítať viac ->
Vždy chcela všetko vyskúšať. Heroín sa však Marte stal osudným

S prvou drogou sa Marta (47) stretla v prvej práci. Ovládol ju hneď na prvý pokus. Cesta von zo závislosti nebola jednoduchá, no silou vôle ju zvládla. Teraz pomáha ľuďom ako sociálna pracovníčka.

Čítať viac ->
Odborník: Užívanie drog nie je len problémom ľudí zo sociálne slabšej skupiny

Bohatší ľudia si môžu kupovať drahšie drogy, no výsledok je rovnaký, drogujú. O závislostiach sme sa porozprávali s primárom Kliniky drogových závislostí Psychiatrickej nemocnice Phillipa Pinela Pezinok Liborom Kiššom.

Čítať viac ->
Prieskum o závislostiach mal úspech, poznáme mená výhercov zaujímavých cien

Do celoslovenskej ankety, ktorej cieľom je zistiť, ako sú na tom Slováci s alkoholom, cigaretami, drogami či mobilmi, sa zapojilo takmer 15-tisíc ľudí.

Čítať viac ->
Unikátny prieskum: Marihuanu tolerujeme, tvrdé drogy nie

Väčšina Slovákov by povolila fajčenie „trávy“ pre vlastnú potrebu. Ostatne, polovica s tým má osobnú skúsenosť. Aj také zistenia priniesol rozsiahly prieskum Závislosti inak, ktorého sa zúčastnilo bezmála 15-tisíc respondentov.

Čítať viac ->
Šéf MY novín: Závislosti nemajú byť tabu

Riaditeľ divízie regionálnych novín MY Milan Mokráň v rozhovore vysvetlil, prečo sa rozhodli pripraviť pre čitateľov jedinečný celoslovenský projekt Závislosti, a čo od neho očakáva.

Čítať viac ->
Slováci fajčia marihuanu menej ako Česi, ukazuje prieskum

Marihuana, marjánka, tráva, ganja, konopný list – nech už sa skrýva pod akýmkoľvek názvom, je to s náskokom najobľúbenejšia nelegálna droga pod Tatrami. Ako ukazujú priebežné výsledky prieskumu Závislosti inak, skúsenosť s ňou má každý druhý Slovák.

Čítať viac ->
10 najčastejších otázok a odpovedí o závislostiach

Členovia a odborníci z občianskeho združenia Liga za duševné zdravie sa pravidelne stretávajú s otázkami ľudí o rôznych typoch závislostí. Na tie najčastejšie odpovedá klinický psychológ Jozef Ďanovský z poradne Nezábudka.

Čítať viac ->