Fajčenie Drogy Alkohol Mobil
Projekt o závislostiach je v závere, veľa napovedá o návykoch Slovákov

Výsledky celonárodného prieskumu aj reakcie zaujímavých respondentov zbúrali mnohé mýty, priniesli často až neuveriteľné štatistiky a v reálnom svetle ukázali, ako je na tom naša spoločnosť so závislosťami.

Čítať viac ->
Prvé signály pri začínajúcej závislosti na mobile dostávame od príbuzných

Podľa prieskumu je až 97 percent mobilných telefónov na Slovensku smartfóny. Výskumy tiež ukázali, že do mobilu sa denne pozrieme v priemere 150 krát. V uplynulých dňoch sa konala štvrtá a záverečná diskusia v rámci projektu – na tému závislosť na mobiloch.

Čítať viac ->
Online diskusia: Závislosti na mobiloch očami odborníkov

Štvrtá diskusia v rámci projektu Závislosti inak bude venovaná mobilom, na ktorých sú dnes mnohí ľudia závislí, aj keď si to často neuvedomujú. Moderovať bude Peter Novák – Šarkan.

Čítať viac ->
Strach z prvého užitia drogy ľudia pri prvom dotyku mobilu neprežívajú

Nadmerné užívanie mobilov nie je závislosť ako každá iná, nie je uznaná v odborných kruhoch, chýba v medzinárodnej klasifikácii chorôb a nejestvujú žiadne oficiálne štatistiky výskytu, ani sa nevedú žiadosti o liečbu takýchto problémov.

Čítať viac ->
Prieskum o závislostiach mal úspech, poznáme mená výhercov zaujímavých cien

Do celoslovenskej ankety, ktorej cieľom je zistiť, ako sú na tom Slováci s alkoholom, cigaretami, drogami či mobilmi, sa zapojilo takmer 15-tisíc ľudí.

Čítať viac ->
Bez mobilu sa nezaobídu hlavne ženy, ukázal prieskum

Smartphone sa stal stredobodom života veľkej časti Slovákov. Pätina z 14 661 účastníkov unikátneho prieskumu Závislosti inak priznáva, že do malého displeja hľadí viac ako štyri hodiny denne.

Čítať viac ->
Šéf MY novín: Závislosti nemajú byť tabu

Riaditeľ divízie regionálnych novín MY Milan Mokráň v rozhovore vysvetlil, prečo sa rozhodli pripraviť pre čitateľov jedinečný celoslovenský projekt Závislosti, a čo od neho očakáva.

Čítať viac ->