ONLINE DISKUSIA: Závislosť na fajčení rozoberú poprední českí a slovenskí odborníci

V poradí tretiu diskusiu zo štúdia denníka SME v rámci projektu Závislosti inak bude moderovať Zlatica Švajdová Puškárová.

Regionálne noviny MY prinášajú ďalšiu zo série zaujímavých online debát, tentoraz na tému závislosť na fajčení. Pozvanie do štúdia pozvali štyria zaujímaví hostia zo Slovenska aj Čiech, ktorých vyspovedá Zlatica Šavjdová Puškárová.

Odpovedať na otázky budú:
Jindřich Vobořil, národný protidrogový koordinátor Ceskej republiky
Ľubomír Okruhlica, hlavný odborník Ministerstva zdravotníctva SR pre závislosti
Marián Šóth, praktický lekár pre dospelých
Nicolas Lačný, bývalý fajčiar

Sledujte nás naživo v utorok 10. mája o 12. hodine.

Drogy, alkohol, cigarety, mobily. Týmto štyrom témam sa venuje unikátny projekt týždenníkov MY s názvom Závislosti inak. Počas niekoľkých týždňov priniesol množstvo zaujímavých a jedinečných informácií, ktoré pomáhajú vytvoriť predstavu o tom, ako sú na tom Slováci so závislosťami.
Projekt odštartoval celonárodným reprezentatívnym prieskumom, v ktorom čitatelia prezradili svoje skúsenosti a názory na štyri druhy závislostí. Do ankety sa zapojilo rekordných 14 661 respondentov, vďaka čomu sa podarilo zozbierať množstvo postrehov a súvislostí odzrkadľujúcich stav slovenskej spoločnosti a jej postoje k jednotlivým závislostiam.
Účastníci ankety sa automaticky zaradili do súťaže o atraktívne ceny, ktoré už poznajú svojich majiteľov.
Okrem celoslovenského prieskumu priniesol projekt množstvo exkluzívnych rozhovorov s odborníkmi, psychológmi, sociálnymi pracovníkmi a ľuďmi, ktorí pomáhajú iným zbaviť sa závislostí. O svoje skúsenosti sa podelili aj viacerí pacienti, ktorí viac či menej úspešne bojujú so svojimi závislosťami od drog, alkoholu či cigariet.
Čitatelia a diváci sa môžu v najbližších týždňoch tešiť na sériu online diskusií vysielaných z videoštúdia denníka SME, počas ktorých budeme hovoriť so zaujímavými osobnosťami a odborníkmi na témy týkajúce sa závislostí.

Partnerom projektu Závislosti inak je občianske združenie Liga za duševné zdravie.